Jaki prezent na pierwszą komunię wybrać?

Wielu rodziców dzieci, które przystępują do pierwszej komunii świętej, zastanawia się jaki prezent wybrać dla swoich pociech. Z racji tego, że komunia odbywa się raz w życiu decyzja o zakupie wymarzonego prezentu, musi być przemyślana. Większość rodziców pyta wprost swoich dzieci, co chcą dostać, a inni robią prezent niespodziankę.

Wymarzony prezent dla Twojego dziecka

Kiedy zbliża się komunia święta zapewne, zastanawiasz się jaki prezent wybrać dla Twojego dziecka. Komunia święta to bardzo wyjątkowy moment w życiu każdego rodzica. Możesz oczywiście podarować dziecku jedynie pieniądze, dając mu wybór, na co chcę je przeznaczyć. Dobrym pomysłem jest też uzgodnienie po prostu z dzieckiem przed komunią i zapytanie go wprost co chciałoby dostać. Oryginalnym pomysłem może być zakup książki np. o Harrym Potterze.

Książka jako prezent na komunię

Coraz popularniejszą formą prezentu na pierwszą komunię są książki. Wybierają je głównie rodzice, którym zależy na jak najlepszym rozwoju dziecka. W obecnych czasach zakup roweru czy nowego komputera nie robi żadnego wrażenia. Rodzice wybierają często, więc książki, które są ponadczasowe. Warto wybrać książkę, której tematyka leży w kręgu zainteresowań dziecka. Jest to bardzo ważne, gdyż dziecko, które przeczyta taką książkę, wracając do niej w przyszłości, będzie mogło łatwo sobie przypomnieć swoją pierwszą komunię świętą.

Jaką książkę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele książek, które będą idealnym wyborem jako Prezent na pierwszą komunię świętą. Możemy wybrać książkę opowiadającą o losach ulubionego bohatera naszego dziecka, mającą charakter edukacyjny np. “Nauka o biologii” lub liturgiczną, która będzie adekwatna do uroczystości, która odbywa dziecko, czyli komunii świętej. Dzieci uczęszczające do pierwszej komunii świętej są w młody wieku, dlatego należy kupić taką książkę, która będzie napisana prostym językiem. Dobrym pomysłem będzie zakup książki, która posiada też wiele ilustracji, które urozmaicają dzieciom czytanie książki.

Dlaczego książka, a nie komputer?

Komputer jako prezent na pierwszą komunię świętą był bardzo popularną formą podarunku na początku XXI wieku. Obecnie nie jest niczym wyjątkowym i nie do końca taki prezent ma pozytywny wpływ na dziecko. Do łask wracają książki, które są bardziej przydatne i są dobrym pomysłem, aby odciągnąć dziecko od ekranów monitora czy smartfonu. Książki są zdecydowanie tańsze aniżeli komputer, toteż można spokojnie zakupić kilka sztuk jako prezent na pierwszą komunię dla dziecka.

Serce plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com