Jaki prezent wybrać na pierwszą komunię świętą?

Pierwsza komunia święta to bardzo ważna data dla każdego dziecka wychowanego w religii katolickiej. Na tę wyjątkowo szczególną okazję dorośli powinni wybrać odpowiedni upominek. Być może warto zastanowić się nad jakąś książką? Dla dziecka w tym wieku jest to prezent bardzo pożyteczny i możemy być pewni, że prędzej czy później zostanie wykorzystany.

Książki o tematyce religijnej

Prezent na pierwszą komunię może bezpośrednio nawiązywać do tematyki religijnej. Choć dziecko jest już przygotowane do przyjęcia sakramentu, z pewnością powinno być dalej wspierane w swoim rozwoju duchowym. Można zwrócić uwagę chociażby na takie tytuł jak “Dla dzieci o Mszy Świętej“, autorstwa o. Leona Knabita i Justyny Kiliańczyk-Zięby. Książka ta tłumaczy w prosty sposób symbole dotyczące liturgii i zwiększy tym samym świadomość małej istoty, uczestniczącej w religijnych obrzędach. Inną pozycją wartą polecenia jest książka autorstwa poety i księdza Jana Twardowskiego pt. “Pierwsza komunia z białą kokardą“. Stanowi ona ponad 90-stronicowy zbiór wzruszających wierszy, które trafią do serca każdego młodego człowieka. Książka ta pomoże także w poszukiwaniach odpowiedzi na pytanie: dlaczego sakrament pierwszej komunii świętej jest tak ważny dla życia każdego człowieka, wychowanego w duchu wiary katolickiej.

Baśnie

Jeśli chcemy odejść od tematyki religijnej, możemy zastanowić się chociażby nad zbiorem baśni, nawet tych mniej znanych. Na pewno taki upominek sprawi dziecku ogromną radość, zwłaszcza że możemy także poszukać na rynku specjalnych ofert, które umożliwiają ozdobienie książki specjalną dedykacją. Nawet po latach, już dorosły człowiek, obdarowany takim komunijnym prezentem, uroni niejedną łzę w przypływie wspomnień z najmłodszych lat.

Książki o tematyce podróżniczej

Nie każde dziecko w przyszłości będzie lubić podróże, ale można je do tego powoli zachęcać. Bardzo dobrym prezentem na pierwszą komunię może być jakaś książka podróżnicza dla dzieci, np. w formie atlasu. Ciekawą ofertę prezentuje Wydawnictwo Piętka, które wydało dwie interesujące pozycje: “Atlas Europy dla dzieci“ i “Atlas świata dla dzieci“. Ubogacone pięknymi, rozkładanymi mapami książki, potrafią bawić, a jednocześnie uczyć dzieci o najciekawszych miejscach na ziemi. Są napisane prostym, zrozumiałym językiem, a szata graficzna nie pozwala się od nich oderwać. Na pewno każde dziecko będzie zadowolone i kto wie, być może w przyszłości ten komunijny prezent będzie służył kolejnemu pokoleniu?

Dziewczyna plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com