15.05.2014
Zasady organizowania konkurencji hodowlanych na wystawie klubowej.

ZASADY ORGANIZOWANIA KONKURENCJI HODOWLANYCH BREEDING COMPETITIONS

NAJLEPSZA HODOWLA (BEST KENNEL)
Oceniane są grupy uformowane z minimum 3 potomków, a maksimum 5 psów/suk (zgłoszonych w katalogu), z co najmniej 2 miotów reprezentujących daną hodowlę – bez względu na płeć, umaszczenie i klasę, do której zostały zgłoszone.

NAJLEPSZY REPRODUKTOR (BEST STUD DOG)
Oceniane są grupy liczące co najmniej 3, a maksimum 5 zgłoszonych na wystawę potomków reproduktora, po co najmniej 2 sukach, niezależnie od płci, umaszczenia i klasy, w której mają występować.

NAJLEPSZA SUKA HODOWLANA (BEST BROOD BITCH)
Oceniane są grupy uformowane z minimum 3, a maksimum 5 zgłoszonych na wystawę potomków, z co najmniej 2 miotów, po suce – niezależnie od płci, umaszczenia i klasy, w której mają występować. Nie biorą udziału w konkurencji grupy mniej liczne.

NAJLEPSZA PARA HODOWLANA (BEST COUPLE)
Pies i suka tego samego właściciela, zgłoszone na wystawę

25.01.2012
7 grudnia 2011 o godz. 13-tej odbyło się spotkanie PONiarzy przy grobie Danuty Hryniewicz i złożenie kwiatów.

Nieco później pomnika pilnowały już dwa PONy. Później przedstawimy list p. Krystyny i Zbigniewa Dudek.
„Witam serdecznie,
z radością przesyłam zdjęcie pomnika – nagrobka
Pani Danuty Hryniewicz.
W końcu dzieło dokonało się i ulga na duszy.
Inicjatorem powstania pomnika, projektu jak i wykonawcą rzeźb jest;
wielki miłośnik polskiego owczarka nizinnego, artysta rzeźbiarz Zbigniew Dudek.
Krystyna Dudek

Nasze pony są już wiekowe i to właśnie one pozowały do rzeźb.
Wielkie wsparcie w realizacji tego pomysłu, dostaliśmy ze strony Pana dr Tomasza Borkowskiego. Choć w ten sposób, próbujemy mu podziękować, za trud pamięci,, telefonów i pilotowania sprawy.
Prawdopodobnie gdyby nie jego starania i zabiegi, ta inicjatywa jak wiele innych, „umarła by śmiercią naturalną”.
Dziękujemy również wszystkim innym, zaangażowanym w ten pomysł, za czas i za wsparcie idei.
Pozdrawiamy

Krystyna i Zbigniew Dudek
& Aksel Sierpczanka i Inka Vigil

Na zdjęciu autor projektu i wykonawca pomnika Zbigniew Dudek

16.01.2012
Tegoroczna Wystawa Klubowa odbędzie się 18 sierpnia (sobota) w Katowicach. Nie znamy jeszcze dokładnego miejsca – adresu wystawy. Spotkanie klubowe proponujemy w godzinach 9:00 do 12:30 a następnie odbędzie się ocena psów. Sędziował będzie międzynarodowy sędzia wszystkich ras prof. dr. habil. A. Kaźmierski.
Jako tematy spotkania klubowego przewidujemy:
– przypomnienie postaci zasłużonej dla ras PON – Piotra Śliwki
– przedstawienie wyników kończących się przekrojowych badań oczu u PON’ów
– być może uda się przygotować krótkie przedstawienie motoryki ruchu u PON’ów na podstawie badań prof. M.S. Fishera i wsp. „Dogs in Motion”
Zarządowi Oddziału w Katowicach Z.K. w Polsce serdecznie dziękujemy za propozycję i trud zorganizowania Naszej Wystawy Klubowej.
Za Klub – Komisję PON’a przy Z.G. Z.K. w Polsce
Tomasz Borkowski