Nie do dziś wiadomo, że podczas wybierania karm dobrze jest uwzględnić rasę zwierzaka. Mniejsze psy mają nieco inne potrzeby niż większe rasy. Oprócz tego znaczenie ma tutaj również tak prozaiczna sprawa jak wielkość karmy. Dziś udowadniamy, że mimo tych różnic, bezzbożowe karmy dla psów można potraktować jako uniwersalne rozwiązanie.

Dlaczego bezzbożowa karma dla psa to opcja, która będzie odpowiednia dla każdej rasy?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zastanowić się chwilę nad potrzebami czworonoga. Czasem zapominamy, że te przyjaźnie wyglądające, kochane zwierzaki to drapieżniki, które potrzebują mięsa. Rasa nie ma tu więc nic do rzeczy. Niezależnie od tego czy mówimy o zwierzaku małej rasy, czy o olbrzymim psiaku, możemy założyć, że pupil:

  1. Nie ma amylazy w ślinie

Dotyczy to wszystkich zwierząt mięsożernych. To amylaza odpowiada za rozkład skrobi. Jeśli jej brakuje, takie trawienie rozpocznie się dopiero w trzustce, pod wpływem amylazy trzustkowej, co może obciążyć organizm zwierzaka. Już sama biologia podpowiada więc, że sucha karma dla psa bez dodatku zbóż może być najlepszą opcją.

  1. Odczuje negatywne efekty spożywania zbóż

Bezzbożowe karmy dla psów dorosłych są polecanie zwierzakom, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Warto wiedzieć, że karmy bez dodatku zbóż dla psa będą korzystnym wariantem również w innych przypadkach. U większości psów nadmierne spożywanie zbóż powoduje bowiem gorszą odporność, a nawet utratę sierści i problemy ze skórą.

Bezzbożowa karma dla psów dorosłych – idealna sucha karma dla psa bez dodatku zbóż

Wiemy już, że takie warianty są zdrowe i mogą wspierać naszego zwierzaka w optymalnym rozwoju. Czy jest jeszcze coś, na co powinniśmy zwrócić uwagę? Sucha karma bez zbóż dla psa, jak każda inna karma, musi składać się z elementów, które są dopasowane do wielkości czworonoga. W sklepie CrazyBoy i w innych profesjonalnych miejscach znajdziemy takie rozwiązania jak karma dla psa bez zawartości zbóż dla dużych ras oraz sucha karma bez dodatku zbóż dla psa dla mniejszych pupili.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z karmami dla psów https://crazyboy.pl/