Meble znajdujące się w żłobkach i przedszkolach powinny być nie tylko nowoczesne, ale też wygodne w użytkowaniu, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzieci wykonują w takich miejscach wiele różnych czynności i zajęć, dlatego należy im stworzyć komfortowe warunki do rozwoju oraz zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim starannie zaprojektowane kolekcje mebli przedszkolnych i żłobkowych.

Meble do przedszkoli i żłobków – na co postawić?

Wyposażenie przedszkoli i żłobków musi być w stu procentach funkcjonalne. Warto stawiać na najwyższej klasy meble, np. z kolekcji 3D, które charakteryzują się frezowanymi wzorami na frontach i swobodną identyfikacją dziecięcych półeczek. W ten sposób każde dziecko będzie wiedziało, gdzie znajduje się jego półka i nie pomyli jej z półeczką rówieśników.

Strzałem w dziesiątkę okażą się wygodne i solidne krzesła dziecięce do przedszkola. Oczywiście trzeba je dopasować do wieku dzieci, tak aby nie stwarzać żadnych niebezpiecznych sytuacji, np. podczas malowania lub rysowania. Wyposażenie dla przedszkola i żłobków powinno posiadać certyfikaty wydane przez Instytut Nadzoru Technicznego.

Wyposażenie przedszkoli i żłobków – o czym jeszcze nie można zapomnieć?

Ważną rolę w życiu każdego dziecka, które wybiera się do przedszkola lub żłobka odgrywa oczywiście umiejętnie dobrana szafka do szatni, w której przechowuje się m.in. obuwie oraz rozmaite akcesoria. Najważniejsze jest to, aby meble żłobkowe były tworzone z najwyższej jakości materiałów (np. drewna) i spełniały oczekiwania maluchów oraz rodziców. Niezastąpione meble do przedszkola i żłobka to również:

  • szafki z pojemnikami,
  • biblioteczki,
  • szafy na pościel oraz materace,
  • regały,
  • przewijaki z półkami,
  • szafki wiszące.

Godne uwagi jest to, że wspomniane wyżej meble występują w różnych wymiarach oraz wersjach kolorystycznych. Nie będzie żadnych problemów z tym, aby dobrać je do stylu konkretnego wnętrza (np. skandynawskiego lub minimalistycznego). Tym samym wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasować, co wpłynie na lepsze samopoczucie i komfort dziecka.