Czytniki kodów QR – zasada działania, charakterystyka zastosowanie

Kod QR ma formę dwuwymiarowego kodu kreskowego. Z jego pomocą możemy szybko i łatwo przejść do konkretnej aplikacji, funkcji lub do strony internetowej. Z kodami QR spotkamy się obecnie praktycznie wszędzie. Występują na przystankach, dziełach sztuki, pomnikach przyrody i w wielu innych miejscach. O ich popularności świadczy m.in. fakt, że zdecydowania większość z nas posiada telefon wyposażony w funkcję skanowania QR. Do profesjonalnych zastosowań na szerszą skalę potrzebne będą natomiast specjalne czytniki. Dziś przyglądamy się ich zasadom działania, charakterystyce oraz zastosowaniu.

Czytnik QR – jakie typy produktu dostaniemy na rynku?

Jednym z popularnych rodzajów jest czytnik kodów QR ze stacją dokującą. Zaawansowane opcje działają bardzo sprawnie i problemu nie stanowią dla nich kody słabszej jakości. Niech nie zmyli nas stacjonarny wygląd urządzenia. Czytnik jest lekki i poręczny, a dzięki stacji dokującej możemy go używać bezprzewodowo. Konstrukcja pozwala cieszyć się komfortem nawet wtedy, gdy musimy spędzić na skanowaniu kodów dłuższy czas. Będzie niezastąpiona podczas pracy z większymi gabarytami lub produktami o nietypowych kształtach. Czytnik kodów QR ze stacją dokującą to opcja, w którą warto zainwestować, jeśli podczas pracy duże znaczenie ma dla nas mobilność, np. w magazynach logistycznych czy w firmach kurierskich.

W sklepach zajmujących się sprzedażą urządzeń czytających kody QR spotkamy się też z opcjami przewodowymi. Jak łatwo się domyślić, takie warianty będą świetnie sprawowały się w miejscach, w których poszukuje się urządzeń do zastosowania stacjonarnego. Takich placówek jest sporo; zaliczymy do nich:

  1. biblioteki
  2. banki
  3. biura
  4. sklepyTakie czytniki również mogą wyróżniać się atrakcyjnymi parametrami. Fachowe opcje współpracują bez problemu z 99% dostępnych programów.

Czytnik QR – który wybrać?

Wszystko zależy od charakteru placówki, do której chcemy kupić takie wyposażenie. Pamiętajmy też, że nie wystarczy skupić się tylko na typie urządzenia, a więc na tym, czy będzie ono przewodowe czy bezprzewodowe. Zanim przystąpimy do zakupu, upewnijmy się, czy dany wariant pochodzi od sprawdzonego producenta. Dobrej jakości wyroby zdecydowanie rzadziej zmagają się z awariami i zapewniają znacznie lepszy komfort pracy niż tańsze alternatywy. Fachowe, cenione przez specjalistów czytniki kodów QR oferuje m.in. imatrix.pl.