Praca montera rusztowań wymaga odpowiedzialności, dokładności oraz odpowiednich uprawnień. Tylko osoba spełniająca wszystkie te kryteria będzie w stanie rzetelnie zająć się tym wymagającym zadaniem. Dziś sprawdzamy, co zrobić, by zyskać uprawnienia montera rusztowań.

Kurs montera rusztowań – gdzie go zrobić?

Przede wszystkim powinniśmy znaleźć firmę, która ma spore doświadczenie szkoleniowo doradcze. Jeśli chcemy nawiązać współpracę z naprawdę rzetelnym usługodawcą, zapoznajmy się z uzyskanymi przez niego certyfikatami. Przykładowo różne firmy zostały wyróżnione przez Centralny Instytut Ochrony Pracy oraz posiada akredytację Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Musimy upewnić się także, czy kurs montera rusztowań kończy się oficjalnym egzaminem, pozwalającym zdobyć uprawnienia. Dokładne informacje na temat aktualnych wymagań znaleźć można m.in. w treści Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).

Szkolenie monter rusztowań – w jaką wiedzę wyposaży cię profesjonalny kurs?

Dobrze skonstruowane szkolenie to niezwykle cenne źródło wiedzy na temat m.in.:

  • budowy rusztowań;
  • sprawdzonych metod montażu i technologii demontażu;
  • zasad bezpieczeństwa.

Z prawidłowo zrealizowanym kursem zadbamy także o jakość współpracy z innymi członkami ekipy.

Bardzo istotne są także zajęcia praktyczne. Kurs na montera rusztowań to możliwość zyskania rzeczywistych umiejętności, szlifowanych poprzez praktykę, a więc poprzez właściwy montaż i demontaż rusztowań budowlano-montażowych.

Uprawnienia montażysty rusztowań to przepustka do nowej kariery lub szansa do poszerzenia swoich umiejętności w branży, w której jesteśmy już od dawna.