Praca montera rusztowań wymaga odpowiedzialności, dokładności oraz odpowiednich uprawnień. Tylko osoba spełniająca wszystkie te kryteria będzie w stanie rzetelnie zająć się tym wymagającym zadaniem. Dziś sprawdzamy, co zrobić, by zyskać uprawnienia montera rusztowań.
Kurs montera rusztowań – gdzie go zrobić?
Przede wszystkim powinniśmy znaleźć firmę, która ma spore doświadczenie szkoleniowo doradcze. Jeśli chcemy nawiązać współpracę z naprawdę rzetelnym usługodawcą, zapoznajmy się z uzyskanymi przez niego certyfikatami. Przykładowo różne firmy zostały wyróżnione przez Centralny Instytut Ochrony Pracy oraz posiada akredytację Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Musimy upewnić się także, czy kurs montera rusztowań kończy się oficjalnym egzaminem, pozwalającym zdobyć uprawnienia. Dokładne informacje na temat aktualnych wymagań znaleźć można m.in. w treści Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).
Szkolenie monter rusztowań – w jaką wiedzę wyposaży cię profesjonalny kurs?
Dobrze skonstruowane szkolenie to niezwykle cenne źródło wiedzy na temat m.in.:
- budowy rusztowań;
- sprawdzonych metod montażu i technologii demontażu;
- zasad bezpieczeństwa.
Z prawidłowo zrealizowanym kursem zadbamy także o jakość współpracy z innymi członkami ekipy.
Bardzo istotne są także zajęcia praktyczne. Kurs na montera rusztowań to możliwość zyskania rzeczywistych umiejętności, szlifowanych poprzez praktykę, a więc poprzez właściwy montaż i demontaż rusztowań budowlano-montażowych.
Uprawnienia montażysty rusztowań to przepustka do nowej kariery lub szansa do poszerzenia swoich umiejętności w branży, w której jesteśmy już od dawna.