usługi księgowe biura rachunkowego

Nadal zastanawiasz się, czy warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym? Zapoznaj się z najważniejszymi korzyściami tego pomysłu oraz sprawdź, co zyskujesz dzięki przekazaniu pewnych czynności na zewnątrz.

Co oferuje rzetelne biuro rachunkowe?

Zanim zdecydujemy, że taka współpraca ma dla nas w ogóle sens, warto uświadomić sobie, jak szerokim pojęciem są usługi księgowe i jak wiele się pod nim kryje. Eksperci działający w tej branży oferują swoim klientom m.in. prowadzenie ewidencji ryczałtowej. Takie rozwiązanie oznacza, że nie będziemy musieli martwić się o różnorodne rozliczenia z US i ZUS. Wykwalifikowani specjaliści zadbają o to za nas. Oprócz tego otrzymamy także pomoc w zakresie ewidencji podatku VAT od towarów i usług.

Prężnie działające biuro rachunkowe gwarantuje także:

  • prowadzenie Ksiąg Przychodów i Rozchodów
  • prowadzenie ksiąg handlowych.

W praktyce jest to ogromna i zaawansowana pomoc, dająca wiele korzyści.

Co dokładnie zyskujesz, wybierając rzetelne usługi księgowe?

Wybór sprawdzonego podmiotu sprawia, że w jednej chwili nasze myśli przestają zaprzątać takie sprawy jak ewidencja kosztów i przychodów przedsiębiorstwa, czy ewidencja kosztów stałych. Podobnie jest z ewidencją środków trwałych i wyposażenia. Ogromną ulgę i poczucie bezpieczeństwa daje też przekazanie specjalistom kwestii związanych z księgami handlowymi. Mowa o rozliczeniach właścicieli, realizowaniu sprawozdań finansowych (zarówno tych miesięcznych, jak i rocznych), jak też o raportach do GUS.

Księgowość z zewnętrznym usługodawcą – czy to się opłaca?

Profesjonalne usługi księgowe zewnętrznego biura często jest po prostu dużo bardziej wygodne niż zatrudnianie księgowej na etacie. W razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem pracownika/pracowniczki czy podczas urlopy, nie zostaniemy zostawieni sami sobie. Nad naszym bezpieczeństwem nieprzerwanie czuwa grono wyspecjalizowanych osób, które chętnie posłużą nam doradztwem i pomocą. Sprawdzone usługi księgowe oferuje m.in. biuro rachunkowe Atena z Warszawy. Podmioty decydujące się na taką współpracę oprócz usług księgowych, mogą liczyć także na doradztwo rachunkowe oraz na obsługę kadrowo-płacową.