Renowacja podłóg drewnianych to ważny proces, dzięki któremu możemy odświeżyć wygląd naszej nawierzchni i zatroszczyć się o to, by prezentowała się bez zarzutu. Jedną z najpopularniejszych usług, pozwalających osiągnąć właśnie takie efekty, jest cyklinowanie parkietu. Sprawdź, czy wiesz o tym procesie wystarczająco dużo.

Cyklinowanie parkietu w Warszawie – najważniejsze informacje, które warto znać

Zanim zaczniesz poszukiwać usługodawców i rozważać wykonanie takich działań, dowiedz się, na czym właściwie polega renowacja nawierzchni tą metodą. Cyklinowanie parkietu w Warszawie to nic innego, jak po prostu zeszlifowanie zniszczonej warstwy podłogi. Cały proces nie jest jednak wcale taki prosty. Nieumiejętne cyklinowanie podłogi może doprowadzić m.in. do trwałego jej zniszczenia. Eksperci wiedzą, w jaki sposób działać, by pozbyć się jedynie tej warstwy nawierzchni, która jest rzeczywiście zniszczona. W tym celu posługują się:

  • cykliniarką

Jest to profesjonalne urządzenie, wykorzystywane do renowacji podłogi. Profesjonaliści mogą posługiwać się tradycyjnymi cykliniarkami lub modelami wyposażonymi w specjalny zbiornik na zanieczyszczenia. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z cyklinowaniem bezpyłowym. Metoda doceniana jest za to, że po wykonanej usłudze w pomieszczeniu panuje porządek, a my nie musimy martwić się o usuwanie pyłu z trudno dostępnych miejsc.

  • papierami ściernymi o odpowiedniej gradacji

Najpierw zaczyna się od tych o większej gradacji, następnie stopniowo, w miarę postępy procesu, przechodzi się do mniejszych wartości.

Co dzieje się później?

Gdy problematyczna warstwa zostanie już zeszlifowana, czas zacząć kolejne etapy. Przy wykorzystaniu specjalnych preparatów specjaliści szpachlują wyraźniejsze mankamenty, których nie udało się usunąć podczas szlifowania. Bardzo istotnym etapem jest też olejowanie lub lakierowanie podłogi. Dzięki tym krokom podłoga prezentuje się elegancko i od razu możemy rozpoznać, że za zadanie wzięli się specjaliści. Najważniejsze jest jednak to, że w ten sposób możemy zabezpieczyć nawierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi i w ten sposób odwlec termin kolejnego cyklinowania parkietów.

Cyklinowanie parkietów – wybierz usługodawcę z głową

Aby cyklinowanie parkietu zostało wykonane profesjonalnie, należy przyłożyć się do każdego etapu wykonania usługi. Nie ma tu miejsca na żadne niedociągnięcia, bo takie błędy będą rzutowały na ostateczny efekt. A przecież decydując się na cyklinowanie parkietów, chcemy osiągnąć jak najlepszy ostateczny efekt. Na szczęście mamy wpływ na to, jak zostanie wykonana usługa. Najważniejszym krokiem jest wybór przedsiębiorstwa, które doskonale zna się na rzeczy, ma pozytywne opinie i zdołało na przestrzeni lat działalności zgromadzić spore doświadczenie. W Warszawie w taki sposób działa m.in. firma parkieciarztargowek.pl.