Zastanawiasz się nad zakupem hulajnogi elektrycznej dla swojego dziecka, ale nadal nieco się wahasz? Ten artykuł rozjaśni twoje wątpliwości. Przekonaj się, co sprawdzić, zanim postawisz na konkretny model.

Hulajnogi elektryczne dla dzieci – dlaczego to dobry pomysł?

Hulajnoga elektryczna może być doskonałym prezentem dla dziecka. Co ważne, nie jest to podarek, którym pocieszy się kilka dni, a potem odstawi w kąt. Wręcz przeciwnie – prawdopodobnie jednoślad na stałe zagości w jego życiu. Wynika to z kilku powodów. Hulajnogi elektryczne dla dzieci są przydatne, bo dzięki nim młoda osoba staje się bardziej mobilna, może spokojnie dojechać do szkoły i do domu oraz poruszać się po mieście. Najważniejsze dla dziecka będzie jednak to, że takie pojazdy to ogrom zabawy. W końcu wszyscy lubimy czuć wiatr we włosach.

Hulajnoga elektryczna dla dziecka – na co zwrócić uwagę podczas zakupów

 1. płynnie działające hamulce

  To ważne niezależnie od tego, czy wybieramy hulajnogi dla dzieci, czy dla dorosłych. Osoba sterująca hulajnogą powinna mieć pełną kontrolę nad siłą hamowania. Ten podzespół powinien działać płynnie. Dobrze zaprojektowany sprzęt „wyczujemy” od razu, bo będzie reagował adekwatnie do tego, z jaką siłą go używamy.

 2. podest
  Ten element hulajnogi powinien być wystarczająco szeroki i stabilny. W końcu to na tej części będzie opierał się cały ciężar dziecka. Dobrze będzie zweryfikować, z czego wykonany jest podest. Najlepiej będzie wybrać wariant wyposażony w szorstki grip tape, bo w ten sposób dziecko będzie miało pełną kontrolę nad swoim położeniem.
 3. oświetlenie

  Dobra widoczność to podstawa. Nawet jeśli nie planujesz pozwalać potomkowi na jazdę po zmroku, warto zadbać o to, by hulajnoga elektryczna dla dziecka była wyposażona w mocne przednie i tylne światła. W ten sposób od razu będzie można poznać, że hulajnoga hamuje. Oprócz tego oświetlenie będzie przydatne podczas szarych dni. Nie tylko pozwoli lepiej dostrzec teren, ale też zwiększy widoczność hulajnogi.

 4. regulowana kierownicy

  Najlepiej będzie wybrać hulajnogi elektryczne dla dzieci, które będą rosnąć wraz z właścicielem. Odpowiada za to regulowana wysokość kierownicy. Podczas zakupów sprawdź, ile takich ustawień oferuje dany model.

 5. amortyzatory

  Prawidłowo zaprojektowane i wykonane amortyzatory pozwalają cieszyć się płynną jazdą nawet wtedy, gdy podłoże nie jest idealne. To z kolei wpływa na podwyższone bezpieczeństwo, bo pozwala uniknąć utraty panowania nad hulajnogą i ewentualnej wywrotki.

Dla dziecka natomiast ważne będzie też to, jak taki jednoślad się prezentuje. Nowoczesny design i estetyczne wykończenie sprawią, że dziecko będzie chętnie używać pojazdu. Bezpieczne, nowoczesne i świetnie wyglądające modele dla dzieci i dla dorosłych znajdziemy m.in. w sklepie Shift Seven.