Wysłodki w balotach poprawiają apetyt i zawierają cenne składniki odżywcze. Z tego powodu na szeroką skalę stosuje się je jako pożywienie dla owiec, bydła i trzody chlewnej. Co warto wiedzieć o tym produkcje ubocznym, powstałym w trakcie procesu produkcyjnego cukru? Czytaj dalej, by się tego dowiedzieć i przekonać, dlaczego warto uwzględnić je w planie żywieniowym swoich zwierząt hodowlanych.

Wysłodki buraczane w balotach – kilka słów o ich składzie

Na rynku spotkamy się z wysłodkami melasowymi i takimi bez zawartości melasy. Wybierając ten pierwszy wariant możemy liczyć na to, że w produkt będzie bogaty w sacharozę. Melasa pozytywnie wpływa także na apetyczność pożywienia – przyjemny zapach zachęca bowiem zwierzęta do skosztowania takiej paszy. Jak łatwo się domyślić, wysłodki buraczane w balotach posiadają w swoim składzie buraki. Siłą rzeczy zawierają więc niewielkie ilości tłuszczu. W szybki sposób dostarczają za to energii. W tego typu rozwiązaniach zawartość włókna sięga 21 procent.

Dlaczego warto postawić na wysłodki w balotach?

Przede wszystkim zachęcającą cechą jest to, że wysłodki są paszą energetyczną. To m.in. z tego powodu tak chętnie wybierana jest dla bydła – komponent energetyczny w przypadku krów jest bardzo ważny. Oprócz tego taka pasza wyróżnia się:

  • bezpieczeństwem

Wszystko za sprawą pektyny, będącej ważnym składnikiem wysłodków w balotach. To dzięki nim nie musimy martwić się o to, że zwierzę będzie cierpiało na kwasicę żwacza. Zawarta w wysłodkach sacharoza pozytywnie wpływa na jego mikroflorę.

  • treściwością

Warto postawić na wysłodki w balotach, jeśli poszukujemy treściwego i smakowitego dodatku paszowego.

  • łatwością zastosowania

Wysłodki w balotach można magazynować i transportować w bezproblemowy sposób. Łatwe jest także skarmianie. W dodatku jeśli zależy nam na paszy, mającej dłuższy okres przydatności, możemy zdecydować się na wysłodki suszone – ich przydatność sięga aż dwóch lat.

Gdzie kupić wysłodki w balotach

Warto poszukać miejsca, które oferuje pasze bez GMO. Takie rozwiązania będą najbezpieczniejsze i najzdrowsze dla zwierząt hodowlanych. Wybór dobrych jakościowo pasz oferuje m.in. Agrovet. Na stronie znajdziemy różnorodne komponenty paszowe oraz wiele innych rozwiązań dla rolników i hodowców.