Pomoc w zakresie doradzania finansowego w konkretnej firmie to bardzo popularna usługa w dzisiejszych czasach. Ma na to wpływ na przykład niestabilność rynkowa oraz duża konkurencja. Co wówczas warto wziąć pod uwagę? Eksperci odpowiadają.

Czym właściwie jest audyt finansowy?

Audyt finansowy (np. z https://www.rachunkowosc-weryfikacja.com.pl/uslugi-audytorskie) to nic innego, jak liczne badania, które mają za zadanie stworzyć sprawozdanie finansowe. Taki audyt przeprowadzany jest jedynie przez specjalistów takich jak biegły rewident. Dzięki temu przedsiębiorca może otrzymać szczegółowe informacje dotyczące swojej firmy.

Przedsiębiorstwa to nie jedyne elementy, w których przydatny będzie taki audyt. Sprawozdanie obejmuje także audyt finansowy spółki. W ten sposób można będzie zdobyć wiele cennych informacji na temat wzrostu udziałów i nie tylko.

Co daje audyt finansowy?

Audyt finansowy daje przede wszystkim:

  • możliwość kontroli środków pieniężnych firmy;
  • określa wysokość rozrachunków oraz roszczeń firmy;
  • sumuje windykacje należności oraz wartość kapitałów zasadniczych.

Zdecydowanie w niektórych sytuacjach audyt finansowy firmy może okazać się obowiązkowy. Reguluje to przede wszystkim polskie prawo. Będzie to sytuacja, w której dane roczne poprzedzające badanie przekroczyły progi. Może to być również sytuacja, w której firma zatrudnia ponad 50 osób na pełne etaty.

Firmy audytorskie zazwyczaj są proszone o taki bilans w pierwszym kwartale roku. To właśnie wtedy zamyka się rok obrotowy. Należy wówczas także przeprowadzić sprawozdania finansowe.

Jak znaleźć firmę, która oferuje audyt finansowy?

Biegły rewident, który oferuje audyt finansowy, z pewnością będzie występował w wielu różnorodnych firmach audytorskich. Można je znaleźć na przykład za pośrednictwem Internetu. Jest to najskuteczniejszy sposób na to, aby pozyskać profesjonalistów w dziedzinie finansów.

Nie należy zapominać jednak o konieczności przedstawienia takim fachowcom wszystkich niezbędnych danych. Mowa tutaj na przykład o rozliczeniach podatkowych oraz wszystkich dokumentach, które świadczą o wysokości wynagrodzenia pracowników.

Wybierając firmy audytorskie, warto kierować się opiniami na ich temat Internecie. Dzięki temu można będzie liczyć nie tylko na wysoką jakość, ale również sprawność wykonania całej usługi. Można będzie wówczas uniknąć wielu nieprzyjemności. Audyt finansowy zawsze powinien być przeprowadzany jedynie przez odpowiednie narzędzia. Tylko wtedy można będzie liczyć na dokładność. Profesjonalne usługi oferuje m.in. biuro Rachunkowość Weryfikacja (https://www.rachunkowosc-weryfikacja.com.pl/).