Zatrudnienie pracowników z zagranicy to standard w wielu branżach, dlatego nie ma zaskoczenia, że także agencja pracy dla obcokrajowców nie narzeka na brak zleceń i firm zainteresowanych ściągnięciem pracowników z innych krajów. To zainteresowanie, sprawi, że także wiele firm zastanawia się jak działa taka agencja pracy i na jakiej zasadzie organizuje pracowników z innych krajów.

Wsparcie przy ściągnięciu i zatrudnieniu pracowników – agencja pośrednictwa pracy

Dobrze funkcjonująca agencja pośrednictwa pracy dla obcokrajowców jest w stanie zagwarantować firmom kompleksowe wsparcie i obsługę stojącą na wysokim poziomie. W grę wchodzi pomoc na wszystkich etapach, dzięki czemu firma będzie miała pracowników do swojej dyspozycji, a jednocześnie nie będzie musiała sama zajmować się tym procesem. Dlatego dobrze funkcjonująca agencja zatrudnienia cudzoziemców podejmuje się obsługi wszystkich kwestii formalnych związanych ze ściągnięciem pracowników:

  • wyszukiwanie pracowników pod oczekiwania klienta;
  • załatwienie wizy i ewentualnego pozwolenia na pracę;
  • organizacja transportu pracowników do Polski;
  • załatwienie procesu związanego z zatrudnieniem pracowników;
  • obsługa i wsparcie dla pracowników, których ściągnęła agencja pracy dla cudzoziemców.

Jeśli agencja pośrednictwa pracy dla cudzoziemców działa według tych zasad jest w stanie zagwarantować pełne wsparcie i tym samym firma, która chce zatrudnić cudzoziemców nie musi się samodzielnie tym zajmować, a jednocześnie ma pracowników dopasowanych do swojej firmy.

Właściwe dopasowanie pracowników dla firm

Bardzo istotne jest znalezienie pracowników do określonych zadań, dlatego inaczej funkcjonuje agencja pośrednictwa pracy dla kierowców a inaczej agencja pracy dla pielęgniarek, co jest także związane z tym, że inny jest profil takich pracowników i ich zatrudnienie nieco inaczej będzie przebiegać. Swoja specyfikę działania ma także agencja pośrednictwa pracy budownictwo, gdzie bardzo istotne jest znalezienie fachowców, którzy określone prace remontowo budowlane będą w stanie wykonać.

Źródło: https://www.lpbglobalemployment.pl/