Szukasz donicy, która sprawdzi się do użytku zewnętrznego, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Dziś podpowiadamy, jakie produkty będą odpowiednie do takiego zastosowania.

Doniczka na balkon – weź pod uwagę warunki

Chociaż wiele z nas balkon traktuje jako przedłużenie mieszkania, nie możemy zapomnieć, że donica będzie tam narażona na zupełnie inne warunki niż w pomieszczeniu. Największym zagrożeniem będą niskie temperatury. Jeśli zignorujemy tę sprawę, musimy nastawić się na kłopoty. Co nas czeka? Po dość krótkim czasie użytkowania doniczki na balkon przestają wyglądać atrakcyjnie. Na ich powierzchni mogą pojawić się także pęknięcia. Tutaj warto zaznaczyć, że to problem nie tylko natury estetycznej. Zniszczona donica na balkon może bowiem całkowicie przestać spełniać swoją funkcję, czyli:

  • chronić roślinę;
  • zapewniać roślinie komfortowe warunki do wzrostu.

Na balkon, do ogrodu oraz na werandę najlepiej sprawdzą się specjalne donice mrozoodporne. Wysokiej jakości opcje proponuje m.in. sklep internetowy Dolagra.

Donica ba balkon – co oprócz wytrzymałości na mróz

Niezależnie od tego, gdzie chcemy umieścić doniczkę, większości z nas zależy na tym, by taki dodatek był ozdobą miejsca. Na szczęście nie musimy martwić się koniecznością pójścia na kompromis i poświęcić kwestię wyglądu dla kwestii wytrzymałości. Rzetelni producenci udowadniają, że donica może być i solidna, i piękna. W jaki sposób osiągnąć taki efekt?

Jednym ze skutecznych sposobów jest wykorzystanie kompozytu włókna szklanego i materiału ceramicznego. Oczywiście to jedynie przykład, bo materiałów odpornych na mróz jest znacznie więcej, Dość często wybieraną opcją są np. donice z technorattanu. Ogromną różnorodność można dostrzec także w wykończeniu i kolorystyce, jakimi charakteryzują się donice mrozoodporne. W praktyce więc z ich pomocą wzbogacimy każdą przestrzeń, niezależnie od tego, jaki gust preferujemy.