Każda kobieta jest inna, a perfumy mogą w piękny sposób podkreślić ten indywidualizm. Niektóre zapachy są już klasykami. Nie należy jednak przyjmować za pewnik tego, że spodobają się wszystkim osobom. Na szczęście świat zapachów jest tak bogaty i różnorodny, że bez problemu można znaleźć ulubione nuty, bez względu na to, jak pokaźnym budżetem dysponujemy.

Perfumy damskie o słodkim zapachu

Słodkie perfumy damskie cieszą się ogromną popularnością i nie zanosi się w tym przypadku na zmiany. W takich perfumach wyczujemy także nuty owocowe, a więc zapach gruszki, porzeczek, ananasa, czereśni i malin. Słodycz można osiągnąć także przez uwzględnienie w składzie takich dodatków jak wanilia, drzewo sandałowe czy ambra.

Perfumy damskie o świeżym zapachu

Wśród osób, używających perfum nie brakuje takich, które poszukują świeżych nut. Doskonale sprawdzą się latem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać ich przez cały rok. W świeżych kompozycjach znajdziemy np. nuty:

  • cytryny;
  • białej róży;
  • grejpfruta.

Takie zapachy nadadzą nam rześkości, dodadzą energii oraz poprawią humor.

Perfumy damskie o zapachu pudrowym

Zapach pudrowy może bazować na nucie kwiatowej, ale ich słodkość można wyeksponować także w inny sposób. Samo określenie tych zapachów bierze się stąd, że przywołują one skojarzenie z zapachem pudru do twarzy. Niektóre osoby są wprost rozkochane w tych nutach. Inne natomiast nie mogą ich znieść. Co zawierają perfumy damskie o zapachu pudrowym? Najczęściej w ich składzie znajdziemy:

  • irys,
  • wanilię.

Dodatkowo stosuje się też np. aromaty kwiatów, np. piwonii, konwalii lub róży.

Co jeszcze warto wiedzieć o zapachach perfum?

Jak widać, to, co łączy wyżej wymienione rodzaje zapachów to obecność nut kwiatowych. Perfumy kwiatowe damskie to ogromny wybór różnorodnych kompozycji. Ta różnorodność wynika z faktu, że zapach kwiatów może być eksponowany w taki sposób, by otrzymać woń drzewną, pudrową, świeżą, słodką i wiele innych. Kwiatowe perfumy damskie oraz inne warianty znajdziemy m.in. na stronie sorvellaperfume.pl.