Taśma naprawcza może okazać się przydatna zawsze wtedy, gdy chcemy przeprowadzić maskowanie, sklejanie, uszczelnianie czy łączenie. To bardzo szeroki zakres działań, dlatego dziś przyjrzymy się takim produktom dokładniej.

Z czego wykonane są taśmy tkaninowe?

Taśma naprawcza tkaninowa Scapa to produkt, który powleczono mieszanką polietylenu i naturalnego kauczuku. Wykorzystanie takich materiałów gwarantuje solidność wyrobu. Doskonale przywiera on do ciągów wentylacyjnych, szklanych krawędzi, arkuszy blach i nie tylko.

Gdzie jeszcze może być wykorzystana taśma naprawcza Scapa?

Wcześniej wspomniana uniwersalność sprawia, że po taśmę sięgają podmioty, działające w różnych branżach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby produkt wybrać do tak tradycyjnego zastosowania, jak chociażby pakowanie przedmiotów. Do tego możemy jednak wykorzystać również zwykłą taśmę klejącą. Rozwiązanie naprawcze oferuje znacznie więcej. Z pomocą opcji tkaninowej naprawczej zatroszczymy się np. o prace wykonywane w obrębie:

  • wentylacji;
  • klimatyzacji;
  • ogrzewania.

Taśma będzie właściwym produktem również wtedy, gdy w perspektywie mamy umocowywanie i sklejanie elementów, czy uszczelnianie różnego rodzaju obudów. Do innych zastosowań można zaliczyć zabezpieczenia podczas transportu, uszczelnianie kanałów wentylacyjnych. Warto wspomnieć o tym, że w ofercie Scapa można znaleźć modele idealne także do innych rozwiązań. Na rynku spotkamy się np. z samoprzylepnymi taśmami elektroizolacyjnymi, po które sięga się w motoryzacji (można je stosować m.in. do wiązek przewodów).

Kolorystyka taśm naprawczych a jej zastosowanie

Wystarczy chwila researchu, żeby przekonać się o dużej różnorodności kolorystycznej taśmy tkaninowej. Opcje czerwone, żółte, zielone, niebieskie, srebrne – jest z czego wybierać. Jeśli zapoznamy się bliżej z parametrami uniwersalnych taśm tkaninowych różnego koloru, przekonamy się, że nie różnią się one między sobą. Zróżnicowana kolorystyka została tu jednak dobrze przemyślana. To dzięki niej możliwa jest identyfikacja i kodowanie kolorami.

Taśma naprawcza Scapa – co wyróżnia ją na tle innych produktów?

Jeśli porównujemy ze sobą taśmy różnych producentów, koniecznie przyjrzyjmy się właściwościom poszczególnych opcji. Te, na które warto zwrócić uwagę, to m.in. temperatura pracy (im większe widełki, tym większa uniwersalność wyrobu), siła zrywająca, stopień wodoodporności. Taśma naprawcza Scapa, dostępna m.in. w sklepie 4Technik jest produktem, który należy docenić na każdym wcześniej wspomnianym polu. Na uwagę zasługuje także łatwość rozdarcia ręką, dobra przyczepność początkowa i świetna siła wiązania.