Większość osób nie wyobraża sobie udanego dnia bez pysznej, aromatycznej kawy o poranku. Kapsułki nespresso to idealny przepis na rozbudzenie się nie tylko doskonałym smakiem tego napoju, ale przede wszystkim, idealną dawką kofeiny na dobry początek dnia. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po te kapsułki z kawą?

Kawa nespresso – przepis na dzień dobry

Chyba nikt nie ma czasu, by o poranku martwić się o przygotowanie dobrej kawy w tradycyjny sposób lub przy pomocy zaparzacza. Kapsułki do nespresso to oszczędność cennych minut, bez utraty na jakości ulubionego napoju. Oto kilka powodów, dla których warto je wypróbować:

  • pyszna kawa gotowa w kilka chwil;
  • różnoraka intensywność palenia ziaren i kwasowość;
  • szeroka gama profilów smakowych;
  • kawa rzemieślnicza pochodząca z różnych krajów.

Kapsułki do kawy nespresso wyróżniają się też zbilansowanym połączeniem ciekawych smaków, które pozwolą odkryć przyjemność delektowania się małą czarną na nowo. Szczególnie popularne są te, w których gorzka czekolada miesza się z aromatyczną wiśnią lub nuty kakao komponują z soczystymi cytrusami.

Letnie orzeźwienie z małą czarną – kapsułki z kawą

W upalne dni chętniej sięgamy po mrożone kawy, na przykład słodkie latte macchiato z lodem, napojem roślinnym lub wegańskimi lodami. Wystarczy więc użyć kapsułki z ulubionym rodzajem kawy, a następnie urozmaicić ją ulubionymi dodatkami. Szybki i prosty sposób na niskokaloryczny, pobudzający i aromatyczny deser gotowy. Oto lista najlepszych połączeń smaków, jakie oferują wysokiej jakości nespresso kapsułki:

  • orzechowo-cytrusowe ze średnio palonych ziaren.
  • kapsułki z kawą o aromacie słodkiej czekolady i pysznego karmelu.
  • czekoladowe z nutą słodkich, prażonych w słońcu migdałów.
  • mieszanka o Arabica – Robusta o różnej intensywności palenia.

Egzotyczne smaki małej czarnej, zamknięte w kapsułkach do kawy nespresso, pozwolą cieszyć się zróżnicowanym posmakiem ulubionego napoju o każdej porze dnia. Szczególnie że gama dostępnych połączeń smakowych zadowoli nie tylko koneserów niezwykłych kombinacji aromatów, ale i ceniących sobie klasyczne wersje kawy. Różne kapsułki do nespresso można znaleźć w profesjonalnych sklepach takich jak np. Bearded Coffee.