Kinkiet to jeden z najpopularniejszych rodzajów lamp ściennych. Znajduje zastosowanie zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W pierwszej kolejności wypada się jednak zastanowić nad tym, jakimi kategoriami/parametrami sugerować się w trakcie jego wyboru. Kinkiety zdobywają spore uznanie ze względu na swoje niewielkie rozmiary oraz swobodne możliwości konfiguracyjne.

Dobór kinkietów do wnętrz – na co zwrócić uwagę?

Bardzo dużą popularnością na współczesnym rynku cieszą się nowoczesne kinkiety ścienne, które pozwalają na ożywienie wnętrza, dodając mu jednocześnie charakteru oraz wyrazistości. Podstawowe parametry, którymi należy się sugerować podczas doboru kinkietów do wnętrz to m.in.:

  • intensywność światła – wpływ na to ma głównie oprawa kinkietu. Jeśli będzie to kolorowy abażur można mieć pewność, że kinkiet do salonu oświetli jedynie niewielki fragment całego pomieszczenia. Korzystniejszym wyborem są przezroczyste abażury,
  • wysokość montażu – podstawową zasadą, którą należy się kierować jest to, aby klasyczne kinkiety ścienne nie znajdowały się dalej niż 90 cm oraz bliżej niż 30 cm od sufitu,
  • funkcjonalność i typ – kinkiety nowoczesne pozwalają na wprowadzenie do wnętrza ciepłego i nastrojowego klimatu, natomiast kinkiety klasyczne są doskonałym uzupełnieniem całego pomieszczenia i wtapiają się w tło. Czasami warto stawiać na nietuzinkowe rozwiązania, a więc np. kinkiety w kształcie litery alfabetu.

Jak widać ostateczny wybór nie będzie prosty, lecz jeśli ktoś ma w tym zakresie jakiekolwiek wątpliwości zawsze może je rozwiać u doświadczonych architektów wnętrz.

Dobór kinkietów – ważne jest to, gdzie się je zamontuje oraz jakie są potrzeby domowników

Sklep z oświetleniem w Warszawie kuplampy.pl dysponuje wieloma różnymi modelami kinkietów, a więc każdy klient będzie w stanie dobrać dla siebie idealną propozycję. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kinkiet z kryształkami, który zamontuje się w luksusowych i niebanalnie urządzonych wnętrzach.

Dobierając kinkiet do sypialni trzeba pamiętać o tym, że będzie to zazwyczaj jedno z kilku źródeł światła. W tym przypadku można sobie pozwolić na nieco mniej transparentne oprawy. Jeśli mają to być kinkiety do kuchni strzałem w dziesiątkę będą modele transparentne. Kinkiety mogą oświetlać całe pomieszczenie, ale też konkretne miejsce, np. biurko, fotel, toaletkę czy też telewizor.