Obecnie coraz więcej par młodych wraz z ich rodzicami planują wesela w mniej konwencjonalnych miejscach. Zwykłe sale weselne zamienia się na przyjęcia w hotelach czy na świeżym powietrzu bądź w wynajętych namiotach. Na imprezę w plenerze szczególnie można pozwolić sobie w letnich miesiącach, warto jednak wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia deszczu lub burzy. Co w takim razie mogą wybrać państwo młodzi – salę czy plener?

Wesele na sali

W tym przypadku można bezpiecznie zorganizować wesele pod Warszawą nawet w razie niepogody czy jesiennych bądź zimowych miesięcy. Planujący przyjęcie mają do wyboru między innymi domy weselne, które oferują szeroki pakiet usług bądź osobne sale, gdzie konieczne jest zorganizowanie wszystkich elementów takich jak:

  • orkiestra,
  • jedzenie,
  • dekoracje

na własną rękę. Dodatkowym atutem domów weselnych oferujących kompleksową obsługę jest często fakt, iż takie miejsca zajmują się właśnie także cateringiem oraz oferują pomoc wykwalifikowanych konsultantów od tego typu przyjęć. Co więcej, mnóstwo sal jest połączonych z hotelami, gdzie można ulokować gości po przyjęciu.

Jeśli chodzi o wady rozwiązania, jakim jest wesele na sali czy w domu weselnym, może to być czasem większy koszt imprezy oraz, dla osób pragnących się wyróżniać, zbytni konwencjonalizm takiego przyjęcia.

Wesele w plenerze

Jak to wynika z nazwy, powinno się organizować przyjęcie weselne na świeżym powietrzu. Jednakże, aby ustrzec się przed możliwym załamaniem pogody, często wykorzystuje się specjalne namioty, gdzie można ustawić krzesła i stoły, a także umieścić parkiet dla tańczących czy miejsce dla orkiestry bądź DJa.

Jeśli mówimy o zaletach, wesele w plenerze pod Warszawą to rozwiązanie dla osób, które pragną zerwać z tradycyjnym obrazem takiej imprezy. Odpowiednio zaplanowane, przyjęcie na świeżym powietrzu może być bez wątpienia sukcesem, gdyż nie trzeba martwić się o dekoracje. Piękne kwiaty lub inne rośliny rosnące w ogrodzie (bądź snopy siana) idealnie będą prezentować się w towarzystwie białego namiotu weselnego, a także cudownie będą wyglądać na zdjęciach.

 

Źródło: https://palac-zegrzynski.pl/pl/home