Przekonwertowanie silnika wysokoprężnego na LPG jest znacznie mniej problematycznym procesem, niż może się początkowo wydawać. Obecnie stosuje się bowiem bało inwazyjne systemy, pozwalające ograniczyć ilość montowanych elementów. Przekonaj się, jak wygląda ten proces i jakie korzyści Cię czekają, jeśli się zdecydujesz się na montaż instalacji gazowej w samochodach ciężarowych.

Instalacje LPG w samochodach dostawczych – jak to zrobić?

To właśnie samochody ciężarowe i LPG najczęściej poddawane są konwersji. Jak łatwo się domyślić, aby profesjonalnie przeprowadzić ten proces, konieczne jest zastosowanie profesjonalnego sprzętu. Nie zawsze musi się to wiązać z koniecznością odstawienia auta do siedziby usługodawcy, oferującego instalacje LPG w samochodach dostawczych. Część firm stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując możliwość dojazdu do miejsca parkowania ciężarówki. Wtedy cała usługa przeprowadzana jest właśnie tam.

LPG w Dieslu – z czym wiąże się konwersja?

Żeby w profesjonalny sposób zadbać o tę kwestię, należy:

  • właściwie skonfigurować system;
  • przeprowadzić profesjonalną kalibrację.

Aby ułatwić cały proces obecnie opracowuje się systemy o dość uniwersalnym zastosowaniu. W efekcie możliwe są działania na różnych rodzajach silnika.

Działania specjalistów, instalujących LPG w Dieslu skupiają się na tym, by w zasysanym powietrzu znajdowała się odpowiednia ilość gazu, pozwalająca zmniejszyć ilość wykorzystywanego oleju napędowego. Diesel z gazem w praktyce oznacza, że możemy cieszyć się efektywniejszym spalaniem oleju. Wybierając takie rozwiązanie mamy też swój własny wkład w proces ograniczania emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Instalacja LPG do samochodu dostawczego – kwestie ekologiczne

Wpływ spalin na kondycję środowiska jest kolosalny. Ich ilość bezpośrednio wpływa też na nasz codzienny komfort i zdrowie, szczególnie jeśli mieszkamy w mieście. Warto stosować rozwiązania, ograniczające emisję szkodliwych związków. Oczywiście możemy zrezygnować całkowicie z poruszania się samochodem i przesiąść się na rower. Czasem możemy nie chcieć lub nie móc uczynić tak drastycznego kroku. Wtedy warto chociaż przesiąść się na… gaz. Instalacja LPG do samochodu dostawczego oznacza znacznie mniejszą emisję szkodliwych gazów, w tym azotu i tlenku węgla.