płyn do chłodnic

Najważniejszym zadaniem płynu do chłodnic jest umożliwienie zaistnienia procesu, polegającego na przeniesieniu energii cieplnej między silnikiem a chłodnicą. To bardzo ważne zadania.

Płyn do chłodnic – do czego służy taki wyrób?

Owa energia cieplna jest produktem powstałym na skutek spalania paliwa w cylindrach. Jak widać z płynem można zatroszczyć się o wykreowanie idealnych warunków do pracy silnika. Powinniśmy pamiętać, że na wydajność całego procesu ma wpływ nie tylko jakość płynu, ale też odpowiedni jego poziom. Oba te kryteria muszą być spełnione, by kompleksowo zadbać o proces chłodzenia.

Jeśli zaniedbamy wybór dobrego płynu możemy po pewnym czasie zacząć borykać się z usterkami układu chłodzenia. Niestety ich naprawa nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, bo najczęściej jest ona bardzo kosztowna.

Producent płynu do chłodnic – zdaj się na odpowiednią markę

Wybór płynu chłodniczego to dość trudne zadanie, bo rynek jest wprost przesycony produktami tego typu. Jak się tu nie zgubić i nie zatracić? Pierwszą sprawą, na którą powinniśmy zwrócić naszą uwagę, jest skład. Płyny do chłodnic samochodowych wysokiej jakości składają się m.in. z:

  • stabilizatorów;
  • środków antypiennych
  • dodatków antykorozyjnych;
  • antyutleniaczy.

Właściwy skład gwarantuje, że produkt wywiąże się ze swojego zadania w stu procentach. Oprócz tego zabezpieczy też elementy gumowe przed zniszczeniem. Z kolei elementy metalowe uchroni przed działaniem korozji.

Producent płynu do chłodnic – kto korzysta z jego oferty?

Osoby wybierające taki wariant to bardzo zróżnicowana grupa. Możemy zaliczyć do niej m.in. osoby odpowiedzialne za stan maszyn budowlanych, sprzętu wojskowego, autobusów, samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, samochodów dostawczych, silników stacjonarnych czy ciągników rolniczych. We wszystkich tych maszynach dobry płyn do chłodnic zapewni odpowiednie chłodzenie silnika. Szacuje się, że starcza on na okres pięciu lat eksploatacji, chociaż wszystko zależy w tym przypadku od liczny przejechanych kilometrów. Zanim użyjemy konkretnego rozwiązania, zapoznajmy się więc dokładnie z informacjami, które oferuje producent płynów do chłodnic.