Nie da się dobrze zaplanować leczenia bez prawidłowo postawionej diagnozy. Specjalistom z różnych dziedzin medycyny pomaga w tym badanie rentgenowskie. Przekonaj się, z czym wiąże się ten proces i jak się do niego przygotować.

Badanie RTG w Warszawie – źródło cennych informacji

Prawidłowo wykonane badanie jest niezwykle przydatne w procesie diagnozy różnorodnych złamań, chorób czy przewlekłych schorzeń. Badanie rentgenowskie znacznie ułatwia planowanie kolejnych kroków leczenia w przypadku urazów kości i zwichnięcia. Po taki środek sięgają także lekarze rozpoznający lub leczący nowotwory, niedrożności jelit czy artretyzm. Ta lista obejmuje dużo więcej zagadnień – w każdym z tych przypadków prawidłowo wykonane badanie, gwarantuje pewne i rzetelne informacje, nadające się do dalszego procesu diagnostycznego.

Badanie rentgenowskie w Warszawie – przygotowanie i przebieg

Takiemu badaniu nie można poddać osób w ciąży. Aby zrealizować RTG musimy dysponować skierowaniem. Dobrze będzie pamiętać także o tym, żeby na wizytę:

  • wziąć ze sobą wcześniejsze badania obrazowe (przeważnie są one zapisane na nośnikach takich jak płyty CD, ale możemy zabrać też gotowe zdjęcia);
  • przyjść kwadrans wcześniej;
  • zabrać dokumenty potwierdzające tożsamość.

Jeśli chodzi o sam przebieg badania, to jest ono bezbolesne. Na wybrany fragment działają wiązki promieniowania, a następnie profesjonalny sprzęt diagnostyczny precyzyjnie oddaje obraz z różnych części ciała.

Jak zapisać się na badanie?

Jeśli mamy już skierowanie, czas poszukać rzetelnej placówki. Warto wybrać taką, w której nie musimy przejmować się długim terminem oczekiwania na badanie. Pamiętajmy też, że najlepiej będzie zdać się na punkt oferujący diagnostykę na wysokim poziomie.