Nie da się dobrze zaplanować leczenia bez prawidłowo postawionej diagnozy. Specjalistom z różnych dziedzin medycyny pomaga w tym badanie rentgenowskie. Przekonaj się, z czym wiąże się ten proces i jak się do niego przygotować.

Badanie RTG w Warszawie – źródło cennych informacji

Prawidłowo wykonane badanie jest niezwykle przydatne w procesie diagnozy różnorodnych złamań, chorób czy przewlekłych schorzeń. Badanie rentgenowskie znacznie ułatwia planowanie kolejnych kroków leczenia w przypadku urazów kości i zwichnięcia. Po taki środek sięgają także lekarze rozpoznający lub leczący nowotwory, niedrożności jelit czy artretyzm. Ta lista obejmuje dużo więcej zagadnień – w każdym z tych przypadków prawidłowo wykonane badanie, gwarantuje pewne i rzetelne informacje, nadające się do dalszego procesu diagnostycznego.

Badanie rentgenowskie w Warszawie – przygotowanie i przebieg

Takiemu badaniu nie można poddać osób w ciąży. Aby zrealizować RTG musimy dysponować skierowaniem. Dobrze będzie pamiętać także o tym, żeby na wizytę:

• wziąć ze sobą wcześniejsze badania obrazowe (przeważnie są one zapisane na nośnikach takich jak płyty CD, ale możemy zabrać też gotowe zdjęcia);
  • przyjść kwadrans wcześniej;
  • zabrać dokumenty potwierdzające tożsamość.

Jeśli chodzi o sam przebieg badania, to jest ono bezbolesne. Na wybrany fragment działają wiązki promieniowania, a następnie profesjonalny sprzęt diagnostyczny precyzyjnie oddaje obraz z różnych części ciała.

Jak zapisać się na badanie?

Jeśli mamy już skierowanie, czas poszukać rzetelnej placówki. Warto wybrać taką, w której nie musimy przejmować się długim terminem oczekiwania na badanie. Pamiętajmy też, że najlepiej będzie zdać się na punkt oferujący diagnostykę na wysokim poziomie. Fachowo wykonane zdjęcia medyczne oraz inne badania diagnostyczne przeprowadzone z pomocą profesjonalnego sprzętu oferuje m.in. radiomedica.pl.