Wybór odpowiedniej szkoły organizującej kursy językowe dla firm nie należy do najprostszych zadań. Główny dylemat dotyczy jednak wyboru pomiędzy szkołą stacjonarną a kursami online. Która z tych opcji będzie lepsza?

Angielski dla firm – szkoła stacjonarna vs online?

Kurs angielskiego dla firm prowadzony stacjonarnie nie zawsze pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty. Frekwencja na takich kursach zwykle jest bardzo niska. W szczególności, że dziś mamy znacznie wygodniejsze rozwiązanie, jakim jest angielski dla firm prowadzony w formie e-learningowej, który pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także umożliwić dostępność dla każdego pracownika, także tych mieszkających daleko od biura i na co dzień pracujących zdalnie.

Kursy online są tworzone w taki sposób, by przedstawiany materiał był odpowiednio wyważony. Każde zajęcia to dawka wiedzy, która nie jest ani zbyt mała, ani zbyt przytłaczająca swoją wielkością.

Zalety kursów językowych dla firm

Kursy językowe dla firm w formie zajęć online mogą zostać przeprowadzone o porze najbardziej odpowiadającej pracownikom. To oznacza, że jako pracodawca możesz zaoferować naukę języka lub jego podszkolenie większej liczbie pracowników. W konsekwencji możemy mówić o zaletach takich jak:

  • rozwój umiejętności pracowników,
  • zintegrowanie zespołu pracowników,
  • rozwój przedsiębiorstwa,
  • lepszy kontakt z zagranicznymi kontrahentami czy klientami.

Język angielski nie jest dziś dodatkowym atutem, a wymogiem, bez którego ciężko wyobrazić sobie korporacyjny świat. Firma, która chce się rozwijać, zdecydowanie powinna stawiać na łatwość komunikacji w języku angielskim. Szkoła ucząca tego języka przyniesie znacznie większe rezultaty niż gdybyśmy zachęcali pracowników do samodzielnej nauki. Przede wszystkim motywacja zespołu znacznie wówczas wzrasta, a przy tym zacieśniają się więzi pracowników uczestniczących w kursie języka angielskiego, co również ma realne korzyści dla rozwoju firmy. Organizowane przez firmę kursy są również świetną jej wizytówką.