Należysz do osób, które uwielbiają organizację? W takim razie musisz koniecznie poznać sposoby na wykorzystanie nowoczesnych regałów. Nie muszą one bowiem służyć za mebel pozwalający utrzymać porządek w zbiorze książek. Jaką w takim razie może pełnić jeszcze rolę nowoczesny regał?

Nowoczesne regały – jaką mogą pełnić funkcję?

Wiesz już, że regały możesz wykorzystać na różne sposoby. Od praktycznej strony nowoczesne regały mogą być:

  • świetnym miejscem na ekspozycję dekoracji i bibelotów,
  • meblem pozwalającym zapanować nad dokumentacją,
  • miejscem na zabawki,
  • meblem na podręczniki szkolne,
  • idealnym miejscem do holu.

Pamiętaj jednak, że regał nie powinien pełnić wyłącznie funkcji użytkowej. Nowoczesne regały na książki wykorzystane w dowolny sposób powinny być przede wszystkim dekoracją pomieszczeń. To właśnie dlatego dziś mamy tak szeroki wybór różnych modeli regałów. Nowoczesne regały różnią się między sobą:

  • wielkością,
  • kształtem,
  • kolorem,
  • materiałem wykonania,
  • stylem wykonania.

Taka różnorodność sprawia, że regały bez wątpienia możemy zaliczyć do bardzo uniwersalnych mebli. Sprawdzą się one doskonale w każdym domu, bez względu na to, jaki styl panuje w jego wnętrzu.

Nowoczesne regały sposobem na dekorację

Ciekawą formą wykorzystania regałów, jest potraktowanie go jako ściany działowej. Możemy w tym celu wykorzystać regał komorowy, który od obu stron wypełnimy książkami. Jest to rozwiązanie polecane w szczególności osobom, które mogą pochwalić się naprawdę sporą kolekcją. Takie wykorzystanie regału jest niezwykle praktyczne – nie dość, że mamy miejsce na książki, to jeszcze regał pełni funkcję praktyczną, oddzielając dwie przestrzenie. Możemy np. wykorzystać go do oddzielenia przestrzeni biurowej od salonu, a na półkach od strony biura poukładać ważne dokumenty.

Regały w przedpokoju

Wykorzystanie regału na książki w przedpokoju wydaje się co najmniej dziwne. Pamiętaj jednak, że na półkach mogą znaleźć się przeróżne rzeczy. I tak sposobem na organizację butów w holu mogą być regały schodkowe. Na każdej z wyższych półek możemy wyeksponować swoje najlepsze pary obuwia, na dole z kolei te, w których chodzimy na co dzień.

Regał na książki schodkowy sprawdzi się nawet w łazience! W większym pomieszczeniu pozwoli posegregować ręczniki. Na jego półkach możemy również ułożyć kosmetyki czy środki czystości.

Zastosowań nowoczesnych regałów jest bardzo wiele. Szeroki wybór stylów pozwala wykorzystać je na dowolne sposoby – nie tylko do segregowania książek. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązania zainspirowały Cię do tworzenia własnych aranżacji z wykorzystaniem tego wielofunkcyjnego mebla.

Źródło: https://topeshop.pl/