Białe zęby – któż nie marzy o uśmiechu wprost z hollywoodzkiego filmu? Nowoczesne rozwiązania stomatologiczne sprawiają, że teraz taki efekt może osiągnąć coraz więcej osób. Jak wygląda współczesne wybielanie zębów? Poznaj najczęstsze zabiegi stomatologii estetycznej.

Jak wybielać zęby?

Osoby zainteresowane korektą barwy swojego uzębienia z pewnością wiedzą, że w drogeriach znajdziemy różnego typu propozycje przeznaczone do wybielania zębów. Od specjalnych past, przez różnorodne żele, aż po nakładki. Musimy jednak pamiętać, że jeśli chcemy zatroszczyć się o tę sprawę porządnie i osiągnąć satysfakcjonujące efekty, powinniśmy skierować się nie do drogerii, a do kliniki stomatologicznej.

Jakimi metodami przeprowadza się wybielanie zębów w Warszawie

Najbardziej spektakularne efekty osiągniemy, decydując się na wybielanie zębów z użyciem lampy laserowej. Proces przeprowadzany jest w gabinecie dentystycznym. Najpierw na zęby nanoszony jest specjalny żel, a następnie powierzchnię zębów naświetla się lampą. Metoda nie tylko działa szybko – oprócz tego możemy liczyć na to, że z efektu będziemy cieszyć się latami.

Profesjonalne wybielanie zębów pod kontrolą dentysty możemy przeprowadzać także w zaciszu swojego domu. W tym celu stosuje się metodę nakładkową. Jak sama nazwa wskazuje, używa się tutaj specjalnej nakładki, powstałej na bazie odlewu szczęki pacjenta/pacjentki. Konstrukcję smaruje się specjalnym żelem, a następnie zakłada się ją na zęby. Zaletą tej metody jest cena, bo całość wyniesie nas dużo mniej niż laserowe wybielanie zębów. Na efekty będziemy musieli jednak zdecydowanie dłużej zaczekać. Nastawić się trzeba będzie także na pewne niedogodności, takie jak konieczność stosowania przez jakiś czas białej diety.

Nie tylko wybielanie zębów, czyli stomatologia estetyczna w Warszawie

Warto wiedzieć, że stomatologia estetyczna to dość pojemna dziedzina. W ten sposób możemy określić ogół działań, które mają na celu poprawę wyglądu zębów. Oprócz wybielania zębów specjaliści specjalizujący się w tym zagadnieniu wykonują także m.in.:

  • piaskowanie;
  • skaling;
  • zaawansowane zabiegi protetyczne i implantologiczne.

Jak widać więc mamy tutaj całą rozpiętość działań – od prostych zabiegów higienicznych do zdecydowanie bardziej inwazyjnych procedur. W profesjonalnych gabinetach, eksperci zajmują się także bondingiem czy odtwarzaniem szkliwa z pomocą licówek.

Stomatologia estetyczna dla części osób jest ostatnią deską ratunku i sposobem na odzyskanie pewności siebie. Niesatysfakcjonujący uśmiech może być bowiem źródłem wielu kompleksów, utrudnić nawiązywanie kontaktów i pogorszyć samopoczucie. W rzetelnej klinice dentystycznej specjaliści przybliżą nam, na czym polegają poszczególne metody oraz opowiedzą o możliwych do uzyskania efektach. Wszystko po to, by cały proces przebiegł sprawnie i bez stresu.