Nowoczesne kołdry sensoryczne pozwalają na znaczne zróżnicowanie produktu i dopasowanie go do oczekiwań konkretnego klienta. Ale na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, by nie żałować swojego zakupu? Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób zadbać o udany zakup kołdry, która zapewni nam komfort przez wiele lat.

Dlaczego kołdry obciążeniowe terapeutyczne zasługują na uwagę?

Kołdry terapeutyczne doceniane są przez osoby z różnymi problemami. Wśród nich znajdziemy ludzi, borykających się z takimi popularnym dolegliwościami, jak problemy z zaśnięciem, stres, irytacja. Zastosowań tego produktu jest jednak znacznie więcej. Nierzadko przynosi on ulgę także w poważniejszych chorobach. Kołdra obciążeniowa terapeutyczna bywa polecana osobom z zaburzeniami sensorycznymi, autyzmem czy ADHD. Jeśli planujemy kupić taki produkt, musimy pamiętać o kilku kwestiach, takich jak:

  • ewentualne przeciwwskazania;
  • właściwie dobranie kołdry.

Rzetelne, sprawdzone kołdry terapeutyczne są bezpieczne. W dodatku ich stosowanie jest szansą na bezinwazyjne zaradzenie problemom. Jak w przypadku każdego produktu, tak i tutaj można wyróżnić pewne przeciwwskazania. Konsultacja ze specjalistą będzie konieczna, jeśli cierpimy na nadciśnienie, padaczkę, choroby serca, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia układu oddechowego czy niektóre choroby dermatologiczne.
Właściwie dobranie kołdry oznacza także precyzyjne dopasowanie rozwiązania do konkretnej osoby. Na czym polega taka indywidualizacja okrycia?

Kołdra obciążeniowa – rozmiar, waga i wygląd

Pierwsza sprawa to wymiary kołdry. Żeby czuć się komfortowo podczas jej stosowania, powinniśmy się najpierw upewnić, czy jej długość i szerokość jest właściwa. Przydatna okaże się tutaj świadomość dotycząca ogólnie przyjętych zaleceń. Według oficjalnych szacunków, potwierdzanych przez specjalistów, kołdry terapeutyczne powinny być dłuższe od ciała o ok. 20 cm.

Znaczenie ma także waga wyrobu. To odpowiedni nacisk zapewnia relaks i pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem przez cały okres stosowania kołdry. Zanim więc zamówimy rozwiązanie, musimy zapoznać się z takimi informacjami. Produkty wykonywane są z myślą o konkretnym kliencie. Potrzebnym parametrem będzie m.in. jego waga. Na jej podstawie można oszacować, jaki powinien być ciężar kołdry terapeutycznej. Jakie są zalecenia? Zazwyczaj poleca się, aby waga kołdry stanowiła ok. 10-15% masy ciała.

Co naturalne, wiele osób wybierających takie rozwiązania, zwraca uwagę także na wygląd. Kołdra obciążeniowa dla dorosłych będzie nam służyć przez dłuższy czas. Warto więc zadbać o to, żeby czuć się dobrze w jej towarzystwie. Producenci nie zapomnieli o kwestiach estetycznych, toteż w sprawdzonych sklepach mamy do dyspozycji atrakcyjne wzory, które z pewnością uprzyjemnią codzienny odpoczynek.

Kołdry sensoryczne – jakość wykonania

Podczas zakupów powinniśmy upewnić się, czy kołdry obciążeniowe dla dorosłych i dzieci spełniają kryteria jakościowe. Jednym z poważanych certyfikatów jest Oeko-Tex standard 100. Stosuje się go do potwierdzania jakości produktów włókienniczych i tekstylnych. To ważne, by zwrócić uwagę na tę kwestię, bo tylko wtedy możemy mieć stuprocentową pewność, że materiał będzie bezpieczny podczas bezpośredniego kontaktu ze skórą. Wysoka jakość to także specjalnie wzmocnione szwy oraz właściwy projekt. Dzięki szwom wypełnienie nie przemieszcza się w kołdrze. W ryzach utrzymuje je także właściwie zaprojektowane wnętrza – szklane mikrokulki muszą być równomiernie rozszyte. Wysokiej jakości propozycje oferuje m.in. Sensoric.