Zastanawiasz się, czy sauna sucha jest rzeczywiście opcją dla ciebie? Z tego tekstu dowiesz się, jakich zasad należy przestrzegać podczas korzystania z tej formy relaksu oraz jakie są ewentualne przeciwwskazania.

Sauna fińska na wymiar – najważniejsze zasady korzystania

Każdego rodzaju sauny dotyczą pewne reguły i sauna fińska do domu nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na długość wizyty. Nie powinna ona przekraczać 15 minut. Jeśli chcemy jeszcze raz z niej skorzystać, najpierw powinniśmy wziąć chłodny prysznic i odpocząć. Dopiero po takiej przerwie możemy powtórzyć zabieg dwa lub trzy razy. Warto więc tak zbudować saunę, byśmy w pobliżu mieli bezproblemowy dostęp do chłodnej wody.

Jak korzysta się z sauny fińskiej?

Do pomieszczenia wchodzi się nago, w ręczniku. W saunie znajduje się ławka, która pozwala na to, by wygodnie usiąść lub się położyć. Przed wejściem do sauny poleca się zrobić ciepły prysznic, aby przystosować swoje ciało do wyższej temperatury. Podczas wizyty lepiej zrezygnować z rozmów, tylko skupić się w pełni na relaksie.

Sauna fińska domowa – kto nie powinien z niej korzystać?

Decyzji dotyczącej wyboru sauny nigdy nie należy podejmować pochopnie. Najpierw należy upewnić się, czy rzeczywiście możemy korzystać z takiego rozwiązania. Sauna fińska domowa nie jest polecana osobom z zaburzeniami hormonalnymi tarczycy oraz osobom z zaburzeniami krążenia. Nie powinny jej wybierać również dzieci, bo tutaj istnieje ryzyko przegrzania organizmu.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości i nie jesteśmy pewni, czy sauna fińska domowa będzie dla nas właściwa, skonsultujmy się z lekarzem. Dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków możemy bez przeszkód wybrać to rozwiązanie i czerpać korzyści, które się z nim wiążą.

Jeśli chcemy zyskać inne cenne informacje, dotyczące instalacji sauny fińskiej, sprawdźmy, co oferuje taki producent jak np. infrahome.pl.